Kviečiu apsilankyti mano tinklapyje: http://amkf.lt

2013 m. vasario 7 d., ketvirtadienis

Smėliavimas

SMĖLIAVIMAS

Smėliavimas – tai procesas, kurio metu smėlio srove nuo metalinių gaminių paviršiaus pašalinamos rūdys, nuodegos bei kitokie teršalai, o gaminio paviršius įgauna tolygų šiurkštumą ir matiškumą. Sauso smėlio srovė per specialų įtaisą (antgalį) nukreipiama į gaminį suslėgtu oru, kurio slėgis 1,5 – 3 bar.
Suslėgtas oras turi būti išvalytas nuo tepalo ir drėgmės.

Apdirbamos medžiagos apibūdinimas
Darbinis oro slėgis (bar)
Smėlio dalelių dydis (mm)
Stambūs gaminiai, sienelių storis daugiau;3 mm
2,0 – 4,0
2,5 – 3,5
Lakštai ir liejiniai, sienelių storis iki 3 mm
1,0 – 1,5
1,0 – 2,0
Plonasieniai ir smulkūs gaminiai
0,5 – 1,0
0,5 – 1,0
Lakštai, kurių storis iki 1 mm ir srieginės detalės
0,3 – 0,5
0,05 – 0,15

Valant smėliu būtina dėvėti kvėpavimo takų apsaugos priemones (respiratorius), pritaikytas sulaikyti silicio dioksido dulkes. Darbo vietoje turi būti ištraukiamoji ventiliacija. Silicio dioksidas (pagrindinė smėlio sudėtinė dalis) sukelia silikozę – vieną iš sunkiausių profesinių susirgimų. Pagal galimybes smėlį reikia keisti į kitokias smulkias abrazyvines medžiagas, kuriose nėra silicio dioksido.
Pastaruoju metu vietoje sauso smėliavimo naudojamas šlapias smėliavimas arba šratavimas – abrazyvinis apdirbimas metaliniais šratais ir plastiko granulėmis.
(Bus daugiau)

2 komentarai:

  1. sveiki, kodel rasot, kad reikalingas toks mazas darbinis slegis? kai su 4 bar slegio vos salina rudis... su 6 bar jau galima dirbti

    AtsakytiPanaikinti
  2. Esate teisus, jei dirbate su metaliniu "smėliu" ar granulėmis darbinis slėgis 5 - 6 bar (arba 0,5 - 0,6 MPa). Apie tai rašau sekančiame rašinėlyje.

    AtsakytiPanaikinti